Portfolio | DABROWSKIART Grafik Komputerowy | Freelancer

Sprzedaż internetowa w dzisiejszych czasach jest naprawdę potężna. Świadczenie usług, sprzedaż własnych produktów, dystrybucja znanych marek... Właściwie każdy z odrobiną odpowiedniego podejścia może założyć sklep internetowy. Czy sam, czy z zatrudnieniem osób, które już się na tym znają możesz świadczyć takie usługi poprzez sieć internetową.

Jak już zauważyłeś, każdy sklep internetowy ma swój styl. Nieważne co oferuje, bardzo ważnym aspektem jest przedstawienie swojego produktu (tudzież produktów) w taki sposób aby przyciągnął on jak największą liczbę klientów.

 

Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu, który oferuje szeroki wachlarz sprzętu elektronicznego. Szukasz nowego aparatu, który będzie prezentem dla żony/męża, która/y jest fotografem a Ty chcesz ułatwić pracę bardziej nowoczesną lustrzanką. Na pułkach sklepowych panuje jednak duży rozgardiasz, obok aparatu znajdujesz dwa telefony. Idziesz dalej

i Twoim oczom ukazuje się odkurzacz.. a nie to tylko karton po reklamowanym i używanym sprzęcie. Sprzedawca nie potrafi Ci pomóc. Tego już za dużo, wychodzisz i szukasz dalej. No właśnie, tak nie może być!

Pamiętaj, że w czasach, które panują teraz klient bardzo często kupuje "oczami". Owszem, cała reszta jak cena, wykwalifikowani sprzedawcy, ład i porządek są ważne jednak to wizualizacja produktu często stanowi moment, który decyduje o kupnie. Zwłaszcza przez internet.

Zrobienie zdjęcia oferowanego przedmiotu w warunkach domowych i wrzucenie go na aukcję nie wróży świetlanej przyszłości na wysoką sprzedaż. Zrobienie zdjęcia w miejscu gdzie jest odpowiednie oświetlenie, aranżacja a następnie zlecenie obróbki tych zdjęć grafikowi może diametralnie odmienić wizerunek Twojego sklepu. W momencie kiedy sklep jest poukładany, uporządkowany wedle kategorii a zdjęcia oferowanych produktów zawierają rzeczywiście to co klient kupuje masz szanse na sukces.

 

Dzisiaj wiele portali aukcyjnych wymaga zdjęcia oferowanego produktu na białym tle tak aby osoba, która będzie zainteresowana widziała tylko to co chce kupić. Często jednak sprzedawcy bagatelizują ten aspekt myśląc, że całą sprawę załatwi cena.. i tutaj popełniają błąd. W momencie kiedy dwie różne firmy sprzedają ten sam produkt w tej samej cenie

a jedna z nich wyróżnia się szatą graficzną oraz odpowiednio obrobionymi zdjęciami to właśnie ona pozyska więcej klientów.

 

Dawid Dąbrowski Grafik Komputerowy

Jak ważne jest dokładne przedstawienie produktu?

03 września 2020
Dawid Dąbrowski Grafik Komputerowy

Copyright © 2022 DABROWSKIART All Rights Reserved.

Dawid Dąbrowski Grafik Komputerowy